Markizy

Podstawowym zadaniem markizy jest osłona przed słońcem jak również przed krótkotrwałymi opadami słabego deszczu. Nie mniej ważny jest element dekoracyjny i dlatego mamy do wyboru ponad sto wzorów tkanin, które zabezpieczono impregnatem aby zwiększyć ich odporność na zabrudzenia i krople deszczu.

Rozróżniamy kilka rodzajów markiz w tym tarasowe i balkonowe. Markizy mogą być obsługiwane napędem ręcznym (korba) lub aby poprawić komfort użytkowania napędem elektryczny przy którym oferujemy szereg rozwiązań podnoszących wygodę obsługi w tym systemy automatyki wiatrowo-słonecznej i zdalnego sterowania.

MARKIZY TARASOWE

Malta

to lekka, wolnowisząca markiza, nadająca się doskonale do przesłonięcia niewielkiego tarasu lub balkonu. Jej kompaktową konstrukcję wyróżnia uniwersalny uchwyt ścienno-sufitowy, zapewniający szybkość i prostotę montażu oraz umożliwiający pochylenie markizy nawet do 85 stopni. Łańcuch Fleyer’a zastosowany w przegubach sprawia, że są one wytrzymałe i trwałe. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na pięć standardowych kolorów. Maksymalne wymiary: szerokość 5,0m x wysięg 3,1m

Markizy tarasowe

Silver plus

jest markizą o lekkiej konstrukcji, co czyni ją bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do zacieniania tarasów i balkonów o średniej wielkości.
Konstrukcja markizy opiera się na solidnej stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów, a także ułatwia jej montaż. Opcjonalny aluminiowy daszek ochrania zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej markizy. Maksymalne wymiary: szerokość 5,3m x wysięg 2,5m

Markizy tarasowe

Australia

doskonale sprawdza się na dużych tarasach. Centralna podpora rury nawojowej kompensuje ugięcie rury nawojowej w markizach o dużej szerokośći, zapewniając dobre napięcie tkaniny. Konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów i czyni markizę bardzo łatwą w montażu.
Maksymalne wymiary: szerokość 7m x wysięg 3,6m.

Markizy tarasowe

Jamaica 

jest połączeniem elegancji i wytrzymałości. Jej konstrukcja zapewnia długą żywotność w warunkach intensywnego użytkowania i dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla dużych tarasów. Rozkładane ramiona markizy są zamocowane na aluminiowych uchwytach o specjalnej konstrukcji, a zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Fleyer’a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewniają markizie niezawodne wieloletnie działanie. Również w tej markizie konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej.
Maksymalne wymiary: szerokość 7m x wysięg 3,6m

Markizy tarasowe

Palladio

jest elegancką markizą z kasetą, która doskonale prezentuje się na tarasach. Specjalna konstrukcja uchwytów ramion powoduje, że ramiona są podnoszone do góry a belka przednia domyka się szczelnie z kasetą osłaniając zwiniętą tkaninę. Dzięki zastosowaniu podpór sprężystych rury nawojowej w markizach tkanina jest równomiernie napinana. Palladio łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej.. Pozwala to korzystać w pełni z funkcjonalności markizy kasetowej, czyniąc ją jednocześnie łatwą w montażu.
Maksymalne wymiary: szerokość 7m x wysięg 3,6m.

Markizy tarasowe

Victory 

dzięki wzmocnionej konstrukcji jest idealna do ochrony przed słońcem wszelkiego rodzaju dużych powierzchni. Stanowi korzystną alternatywę dla wszelkiego rodzaju stałych zadaszeń, będąc rozwiązaniem bardziej uniwersalnym oraz tańszym w zakupie i instalacji. Konstrukcja opiera się na dwóch belkach nośnych o przekroju prostokątnym do których mocowane są ramiona , uchwyty rury nawojowej i uchwyty mocujące. Umożliwia to regulację położenia elementów względem siebie.
Maksymalne wymiary: szerokość 6m x wysięg 5,1m.

Markizy tarasowe

Dakar 

doskonale nadaje się do zacieniania większych tarasów. Pełna kaseta o opływowych kształtach nadaje tej markizie nowoczesny i elegancki wygląd równocześnie osłaniając tkaninę i ramiona przed czynnikami atmosferycznymi. Aby dodatkowo zwiększyć ochronę tkaniny zastosowano wewnątrz kasety uszczelki zabezpieczające. W konstrukcji markizy zastosowano rozkładane ramiona ze stopu aluminium, które zamocowano na uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Precyzyjne przeguby z łańcuchem Flyera ze stali nierdzewnej zapewniają im wytrzymałość i niezawodne działanie. Markizy o większej szerokości wyposażone są w podporę rury nawojowej. dzięki czemu tkanina napinana jest bardziej równomiernie. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, srebrny z wykończeniem grafitowym, beżowy lub brązowy. Maksymalne wymiary: szerokość 6,0m x wysięg 3,6m

Markizy tarasowe

Markizy balkonowe

Italia poręczowa 

to estetyczna osłona przed słońcem. Jest to praktyczna ozdoba balkonów, tarasów i wnęk balkonowych. Charakterystyczne dla tej markizy ramiona mocowane są do balustrady balkonu. Ich konstrukcja pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta pochyłu. Na końcach i u podstawy ramion znajdują się haki, do których zaczepia się belkę przednią z materiałem. Odpowiednie naprężenie markizy osiąga się przez zwinięcie nadmiaru tkaniny.
Maksymalne wymiary: szerokość 5, x wysięg 0,7m

Markizy balkonowe

Italia 

jest markizą nadokienno-balkonową przeznaczoną do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Opuszczane ramiona z aluminium wyposażono w sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru. Ciężar markizy rozłożony jest na uchwyty ramion i rury nawojowej, dlatego Italia może być montowana nawet tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami.
Maksymalne wymiary: szerokość 5m x wysięg 1,8m.

Italia z kasetą jest markizą nadokienno-balkonową która różni się od Italii aluminiową kasetą która osłania tkaninę i chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Lekka konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest niezwykle łatwy.
Maksymalne wymiary: szerokość 5m x wysięg 1m.

Markizy balkonowe